ADIYAMAN VALİSİ SAYIN NURULLAH KALKANCI BAŞKANLIĞINDA İLÇEMİZDE AFET KONUTLARININ İNŞAA SÜRECİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
 
 
İlçemizde 3 Mart 2017 tarihinde meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından ilçe merkezinde ve köylerinde önümüzdeki günlerde başlanacak olan afet konutlarının inşa süreci ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 
Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, önümüzdeki günlerde yapılacak olan afet konutlarının yapım sürecini, çalışmalarda gelinen aşama ve yapılacak çalışmaları köy ve mahalle muhtarları ve vatandaşlarla istişare etmek ve bilgilendirmek üzere ilçemizi ziyaret etti.
 
İlçemize gelişinde Vali Nurullah Naci Kalkancı’yı İlçemiz Kaymakamı Sedat SEZİK, Belediye Başkanı Yusuf Fırat, Köy ve Mahalle Muhtarları ile vatandaşlar karşıladı.
 
Gençlik ve Kültür Merkezi salonunda köy ve mahalle muhtarları ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Nurullah Naci Kalkancı, “ Samsat ilçemizde yapılacak olan afet konutları için iki ayrı proje hazırlandı. Bunlar tip projedir. Proje tek ve iki katlı olarak hazırlandı ve Samsat ilçemizin dokusuna ve köy hayatına uygun 120 metrekarelik müstakil konutlar olacak. Yine hazırlanan bu iki tip proje kapsamında dileyen vatandaşlarımıza tek katlı, dileyen vatandaşlarımıza ise çift katlı ev yapılacak. Afet konutları hak sahiplerine yapımı bittikten sonra hemen teslim edilecektir. Konutların teslimi hak sahiplerine yapıldıktan sonra vatandaşlarımız ödemelerini 20 yıl üzerinden ilk iki yılı ödemesiz 18 yılda maliyeti üzerinden sıfır faiz ve eşit taksitler halinde ödeyebileceklerdir. Konutların Samsatlı kardeşlerimizi zorlamayacak en uygun ve düşük maliyetle yapılması için yoğun gayret sarf ettiğimiz bilinmelidir ”dedi.