İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI SAYIN İSMAİL ÇATAKLI, İLÇEMİZDE İNCELEMELERDE BULUNDU.
 
Adıyaman Valisi Sayın Nurullah Naci Kalkancı, AFAD Başkanı Sayın Dr. Mehmet Güllüoğlu ve diğer ilgililer ile birlikte Samsat ilçesine gelen İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'yı prefabrik hükümet konağı önünde Samsat Kaymakamımız Sayın Halid Yıldız, Kahta Kaymakamı Sayın Ahmet Gazi Kaya, Belediye Başkanı Sayın Yusuf Fırat, kamu kurum ve kuruluş amir ve çalışanları ile vatandaşlar karşıladı.
Kaymakamlık Makamında Bakan Yardımcısı Sayın Çataklı'ya, Samsat Kaymakamımız Sayın Halid Yıldız tarafından 2 Mart 2017 tarihinde meydana gelen 5.5 şiddetindeki deprem ve 24 Nisan 2018 tarihinde meydana gelen 5,1 şiddetindeki deprem konusunda bilgiler sunuldu.
Daha sonra Samsat Belediye Başkanlığını ziyaret eden Bakan Yardımcısı Sayın Çataklı ve beraberindekiler, depremde evleri ağır hasarlı olup haksahibi olan vatandaşlara yaptırılan evlerde incelemelerde bulundular.
Bakan yardımcısı Sayın Çataklı yaptığı açıklamada, deprem ve sonrasında yürütülen çalışmalar ile ilgili olarak yetkililerden bilgi aldığını, kendilerinin de konunun yakın takipçisi olarak vatandaşların mağduriyetinin önlenmesi konusunda gerekli bütün çalışmaları yürüteceklerini ifade etti.
Sayın Çataklı, "Sayın Valimiz, Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızdan depremden sonra yapılan çalışmalar ile ilgili olarak dile getirilen sorunları dinledik, çözüm yolların hakkında görüştük. Depremler zor süreçlerdir, dolayısıyla çözümler de bazen zaman alabiliyor ama olabildiğince yaşanan sorunların daha seri, daha çabuk çözülebilmesi için de Devletimizin imkanları ölçüsünde gayret göstereceğiz" diye konuştu.