İLÇEMİZ KAYMAKAM VEKİLİ SEDAT SEZİK ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINI PAYLAŞTI
 
 
İlçemiz Kaymakam Vekili Sedat SEZİK öğrencilerin karne heyecanını paylaştı. Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın ile birlikte Gölpınar köyüne giderek ilkokul öğrencilerinin karne heyecanını paylaşan İlçemiz Kaymakam Vekili Sedat SEZİK, öğrenciler ile sohbet ederek onların hangi meslekleri tercih ettiklerini ve hedeflerini sordu.
 
Öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunan İlçemiz Kaymakam Vekili Sedat SEZİK, tatilde kitap okuyarak bol bol oyun oynamalarını tavsiye ederek, okulların açılması ile birlikte de çok ders çalışmalarını istedi.
 
İlçemiz Kaymakam Vekili Sedat SEZİK, "İnsanoğlu doğumundan itibaren bir şeyler öğrenme, araştırma ihtiyacı hisseder. Bu durum insanın doğasında vardır. Aile ile başlayan eğitim okul ile devam eder. Daha sonrasında eğitim artık yaşam boyu devam eden ve sürekli ilerleyen ucu açık bir süreç haline gelir. Samsat ilçemizde yaşanan bir deprem hayatı ne kadar olumsuz etkilerse etkilesin eğitim aralıksız olarak sürdürülmüştür. Çünkü çocuklarımız geleceğimizdir. Çocuklarımız için yapmayacağımız hiçbir fedakarlık yoktur. Tatilde çocuklarımız bol bol dinlenmeli, oyun oynamalı ve kitap okumalıdırlar. Karneler ile aileler de kendilerini değerlendirmeli ve ikinci eğitim öğretim dönemine daha hazır hale gelmiş olmalıyız. Bütün öğrencilerimize ve eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum" şeklinde konuştu.