İLÇEMİZ KAYMAKAM VEKİLİ SAYIN SEDAT SEZİK İLÇEMİZ ÖĞRENCİLERİNİN HÜNERLERİNİ SERGİLEDİĞİ FUARIN AÇILIŞINI YAPTI
 
 
 
 
İlçemizde öğrenimlerini sürdüren ortaöğretim öğrencileri beceri ve hünerlerini sergilediler.
İlçemiz Çok Programlı Anadolu Lisesi (ÇPAL) öğrencileri tarafından, Okul Müdürü Mehmet Tepe ve Proje Koordinatörü Birkan Gezici yönetiminde, diğer eğitimcilerin de yardım ve destekleri ile düzenlenen fuarın açılışını İlçemiz Kaymakam Vekili Sayın Sedat SEZİK yaptı.
Açık alanda düzenlenen fuarda ekonomi, sanayi, sağlık, turizm, tarım gibi alanlarda öğrenciler, büyük projelerin alt yapısını oluşturabilecek ama kıt imkanlarla, en basit ve yalın hali ile meydana getirildikleri eserler sergilendi.
Kamu kurum ve kuruluş amirleri ile birlikte programa katılan Samsat İlçemiz Kaymakam Vekili Sayın Sedat SEZİK, lise öğrencilerinin zekanın kullanımı ile nelerin yapılabileceğini gösterdiklerini belirterek, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.
İlçemiz Kaymakam Vekili Sayın Sedat SEZİK, "Yapılabilecek her türlü buluş, icat veya proje, bir ihtiyacın karşılanmasına yönelik olarak ve hayal ile başlar. Öğrencilerimiz hünerlerini başarı ile sergilemişler. Eserler çok güzel fikirlerden meydana gelmiş. Hepsini tebrik ediyorum. Beynin çalıştırılması ile ortaya nelerin gelebileceğini ortada koymuşlar. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İnanıyorum ki, bu eserler gelecekte geliştirilecek ve insan hayatını olumlu etkileyecek eserlere dönüştürülecektir" dedi.